Class of 2017

Baseball

Jamie Boatright – Columbus State University – Columbus, GA

Dalton Kent – Chattanooga State Community College – Chattanooga, TN

Steven Minter – University of Georgia – Athens, GA

Bryson Parks – Western Carolina University – Cullowhee, NC

Luke Torbert – Kennesaw State University – Kennesaw, GA

Noah Turner – Georgia Highlands College

Jacob Warren – Erskine College – Due West, SC

Basketball

Demierre Black – Roane State Community┬áCollege – Harriman, TN

Victoria Jackson – West Virginia Wesleyan College – Buckhannon, WV

Ja’lyn Reese – Georgia Highlands College

Tyra Smith – Georgia Southwestern State University – Americus, GA

Destinee Webster – Lander University – Greenwood, SC

Cheerleading

Athena Smith – Valdosta State University – Valdosta, GA

Sydney Tilton – University of South Carolina – Columbia, SC

Cross Country

Cameron Bensley – Berry College – Rome, Ga

Reagan Goodwin – Oglethorpe Universiry – Atlanta, GA

Udochi Okoro – Emory University – Atlanta, GA

Football

Christian Abney – Reinhardt University – Waleska, GA

Xavier Collins – Carson Newman University – Jefferson, TN

Jared Pryor – Valdosta State University – Valdosta, GA

Jimarco Witherow – Carson Newman University – Jefferson , TN

Golf

Lacrosse

Ethan Bohannon – Tusculum University- Greeneville, TN

Jonathan Cox – Montreat College – Montreat, NC

Samantha Flowers – Reinhardt University – Waleska, GA

Meg Jourden – Embry Riddle University – Daytona Beach, FL

Brittney Lewis – Lagrange College – Lagrange, GA

Soccer

Annemarie Arino – Murray State University – Murray, KY

Alec Gaivao – University of Charleston – Charleston, WV

Ashton Hendrick – Oglethorpe University – Atlanta, GA

AJ Jallow – Centre College – Danville, KY

Mackenzie Ramey – Nova Southeastern University – Fort Lauderdale, FL

Mollie Williams – University of Massachusetts – Hadley, MA

Softball

Swimming

Cullen Fields – Gardner Webb University – Boiling Springs, NC

Tennis

Caleb Edde – Lagrange College – Lagrange, GA

Chase Morris – Piedmont College – Demorest, GA

Mattie Wood – Piedmont College – Demorest, GA

Track and Field

Cameron Bensley (Distance) – Berry College – Rome, GA

Morayo Bhadmos (Jumps) – University of Alabama at Birmingham – Birmingham, AL

Reagan Goodwin (Distance) – Oglethorpe Universiry – Atlanta, GA

Deanna Joseph (Throws) – Brenau University – Gainesville, GA

Udochi Okoro (Distance) – Emory University – Atlanta, GA

Volleyball

Jenaeya Evans – Rhode Island College – Providence, RI

Wrestling

Kobe Hicks – Indiana Institute of Technology – Fort Wayne, IN